Home Zdrowie 10 sposobów na zdrowy tryb życia

10 sposobów na zdrowy tryb życia

by Dariusz Baranowski
0 comment
zdrowie

Prowadzenie zdrowego trybu życia staje się coraz bardziej modne. Społeczeństwo ochoczo podchodzi do tematu zmiany diety, wzmożenia aktywności fizycznej, czy dbania o rytm dobowy. Wszystko to jest efektem zwiększonej świadomości. Jesteśmy zorientowani jakie zagrożenia niesie za sobą prowadzenie niezdrowego stylu życia.

Moda na zdrowy tryb życia

Na portalach społecznościowych aż roi się od osób, które propagują zdrowy tryb życia. Takie postaci jak Anna Lewandowska, Ewa Chodakowska, Anna Dziedzic czy Dziki Trener mają mnóstwo fanów. Ich facebookowe, instagramowe i snapchatowe konta łącznie mają kilka milionów polubień i subskrypcji.

Nie ma się temu co dziwić – ich rady bardzo często bywają nieocenione. Poza tym, codziennie publikowane posty stanowią formę motywacji, która jest niezwykle istotna. Przynajmniej – na początku.

Co zrobić, aby zdrowo żyć? 10 wskazówek.

 1. Dieta
  Metamorfozę trybu życia warto rozpocząć od zmian w diecie. Odżywianie powinno być dostosowane do naszego wieku, płci, wagi oraz wzrostu. Żywność warto mocno selekcjonować i ograniczać konsumpcję niezdrowej, wielokrotniej modyfikowanej.
 2. Aktywność fizyczna
  O tym, że ruch to czyste zdrowie – nie trzeba nikogo przekonywać. Należy jednak pamiętać, że aby aktywność ruchowa przynosiła wymierne korzyści – musi być realizowana regularnie. Trening „od czasu do czasu” praktycznie nie będzie miał wpływu na nasz organizm.
 3. Sen
  Absolutnie kluczowym elementem zdrowego trybu życia jest zdrowy sen. To rzecz jasna, wiąże się z koniecznością prowadzenia regularnego życia, tj. wstawania i zasypiania o stałych porach.
 4. Relaks
  Zajęcia i czynności relaksacyjne pełnią bardzo ważną rolę w życiu każdego człowieka. To właśnie za sprawą relaksu uciekamy od codziennych problemów i gonitwy myśli. Dzięki temu, ograniczamy szkodliwe skutki stresu.
 5. Badania
  Regularne przeprowadzanie badań profilaktycznych jest bardzo ważne dla naszego zdrowia. Wszak, im szybciej będziemy w stanie zdiagnozować chorobę, infekcję lub defekt – tym większa szansa na jej/jego eliminację. Podstawowe badania laboratoryjne (analiza krwi, kału i moczu) powinna zostać uzupełniona o mammografię w przypadku kobiet i badanie prostaty w przypadku mężczyzn.
 6. Suplementacja
  Suplementy diety pełnią bardzo ważną rolę. W dzisiejszych czasach, jedną tabletką jesteśmy w stanie uzupełnić niedobory w diecie. Dlaczego z tego nie skorzystać? To nie tylko wygodne, ale również niezwykle skuteczne rozwiązanie.
 7. Regularny detoks
  Proces oczyszczania organizmu to nic innego jak eliminacja toksyn i innych szkodliwych substancji z naszego organizmu. Detoks przeprowadzić można przy wykorzystaniu suplementów, domowych sposobów lub diety oczyszczającej.
 8. Masaż ciała i ćwiczenia rozluźniające
  Wiele napięć w mięśniach można rozładować szybkim masażem. Dlatego też, lekarze i fizjoterapeuci zalecają regularną realizację ćwiczeń i masażów relaksacyjnych. Hitem ostatnich lat są również rozmaite maty masujące.
 9. Kosmetyki do pielęgnacji ciała
  Zdrowy tryb życia to także formy pielęgnacyjne i wsparcie od zewnątrz. Stosowanie odpowiednich kosmetyków jest kluczowe dla zachowania odpowiedniej kondycji skóry, włosów czy paznokci. Dotyczy to również mężczyzn.
 10. Pozytywne myślenie
  Dla wielu może wydać się to nieco kontrowersyjne, ale… pozytywne myślenie to klucz do eliminacji stresu. Zmiana nastawienia sprawi, że na wiele spraw spojrzymy z innej, lepszej strony. To w konsekwencji ograniczy nerwy i nieprzyjemne sytuacje.

You may also like

Leave a Comment